Magda w Kuchni

Pomysły na wegetariański obiad

Z czego powinien składać się obiad

Obiad powinien być bogaty w wartości odżywcze, a przy tym zdrowy. Warto zatem zadbać, aby nie posiadał dużo tłuszczu (szczególnie zwierzęcego) i cholesterolu. Świetnie jeśli na talerzu pojawi się wiele warzyw. Dlaczego? Przede wszystkim zawierają one różnego rodzaju witaminy oraz składniki mineralne, a są przy tym niskokaloryczne. Ponadto nie można zapominać o białku, które znajdziemy w kurczaku czy rybie.

Obiad wegetariański – na co zwrócić uwagę?

Co jednak w przypadku osób będących na diecie wegetariańskiej? Jak oni mają dostarczyć ostatni wymieniony składnik do organizmu w wystarczającej ilości? Rozwiązaniem są produkty bogate w białko roślinne o wysokiej przyswajalności, która jest mimo wszystko nieco niższa niż w przypadku białka zwierzęcego – wynika to z tego, że posiadają one dużo błonnika pokarmowego oraz kwasu fitynowego, które utrudniają proces wchłaniania białka.

Na szczęście znaleźć można produkty wegetariańskie, który nie odstają pod tym względem znacząco od zwierzęcych. Wśród produktów roślinnych bogatych w białko znaleźć można: soczewicę, czerwoną i białą fasolę, groch, zielony groszek oraz ciecierzycę. Dodatkowo znakomitą przyswajalność na poziomie 90% posiada soja.

Wege obiad? Oto nasze propozycje!

Jeśli poszukujesz sprawdzonych przepisów na wegetariański obiad, świetnie trafiłeś. Poniżej znajdziesz nasze cztery smakowite propozycje:

I jak, które z powyższych dań zawita dzisiaj na Waszym obiadowym talerzu?

Exit mobile version