Jak wykorzystać na co dzień krem orzechowy i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Jak wykorzystać na co dzień krem orzechowy i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Orzechy powinny znajdować się w naszej codziennej diecie, głównie ze względu na zawartość cennych kwasów tłuszczowych oraz witamin i minerałów. Osoby, które z jakichś powodów nie mogą spożywać ich w formie stałej, powinny sięgnąć po krem orzechowy, który nie tylko świetnie smakuje, ale i daje wiele możliwości kulinarnych. Jak wykorzystać krem orzechowy na co dzień i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Krem orzechowy na śniadanie i jako dodatek do deseru

Kanapka z kremem orzechowym pozwala poprawić sobie humor na początek dnia oraz dodaje energii do działania. Zdecydowana większość z nas najczęściej używa kremu orzechowego do smarowania pieczywa, jednak nie ma przeszkód, aby wykorzystać go również na inne sposoby. Krem orzechowy będzie idealnym dodatkiem do owsianki, placów czy naleśników. Sprawdzi się w roli dodatku do deseru lodowego bądź przyrządzonego na bazie galaretek. Z dodatkiem kremu orzechowego możemy upiec pyszne ciasta i ciasteczka. Pomysłów na jego wykorzystanie w kuchni nie brakuje – choć przyrządzimy z nim głównie dania na słodko, to wielbiciele kuchennych eksperymentów mogą próbować stworzyć ciekawą sałatkę bądź marynatę do mięs z dodatkiem kremu orzechowego.

Krem zamiast orzechów

Dietetycy radzą, aby w naszej codziennej diecie nie zabrakło orzechów. Nie musimy spożywać ich w dużych ilościach, jednak z drugiej strony dostarczają one wielu cennych składników odżywczych, stąd ich brak może być przez nasz organizm boleśnie odczuwalny. Niemniej jednak nie każdy może sięgnąć po orzechy w stałej formie. Osoby, które mają problem z gryzienie, seniorzy, małe dzieci czy pacjenci, noszący aparat ortodontyczny, powinni spożywać orzechy w formie kremu. Niektóre produkty zawierają malutkie, łatwe do pogryzienia czy połknięcia kawałki orzeszków, inne zaś mają całkowicie gładką strukturę. Łyżeczka kremu orzechowego każdego dnia jest w stanie zastąpić garstkę orzechów, które powinniśmy spożywać jako przekąskę bądź dodatek do posiłków.

Ekologiczny krem z orzechów

Wybierając krem orzechowy dla siebie i dal swojej rodziny, warto zwrócić uwagę na jego skład. Powinny znajdować się w nim wyłącznie orzechy, ewentualnie naturalne dodatki smakowe. Nie ma tam natomiast miejsca na chemiczne dodatki czy utwardzacze. Chcąc kupić wysokiej jakości krem orzechowy, sięgnijmy po produkty ekologiczne, które cieszą się renomą wśród klientów. Ekologiczne kremy orzechowe mogą zawierać dodatek kakao, dzięki któremu uzyskujemy uwielbiany przez dzieci krem do smarowania pieczywa w zdrowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *