Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Kuchnie na wymiar zapewniają idealne zagospodarowanie przestrzeni, ładnie wyglądają i są niezwykle praktyczne. Niestety mają jedną, zasadniczą wadę – za ich wykonanie trzeba sporo zapłacić. Koszt takiego rozwiązania przynajmniej kilkukrotnie przewyższa cenę mebli modułowych dostępnych w popularnych sieciówkach. Czy mimo tego warto zdecydować się na taką kuchnię? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jakie są największe zalety kuchni na wymiar?

Kuchnie na wymiar cieszą się ogromną popularnością, bo umożliwiają idealne zagospodarowanie każdej przestrzeni. Decydując się na meble wykonane przez stolarza, możemy dowolnie kształtować przestrzeń i wykorzystać absolutnie każdy kawałek wolnego miejsca. Ważną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że możemy wedle własnego uznania dobierać rozmiar szafek, ilość półek czy kolorystykę frontów. Wszystko wykonane jest dokładnie z takich materiałów, jakie sobie zażyczymy. Perfekcyjne dopasowanie do konkretnego wnętrza sprawia, że całość wygląda bardzo estetycznie i jest pozbawiona jakichkolwiek niedociągnięć.

W przypadku szafek modułowych, które są o wiele tańsze, musimy iść na pewne kompromisy, co nie każdemu będzie odpowiadać. Bardzo często nie udaje się zagospodarować całej przestrzeni, a nawet jeśli cały proces doboru mebli pójdzie zgodnie z oczekiwaniami to i tak większość inwestorów nie jest do końca zadowolona, bo ich rozmieszczenie nie jest perfekcyjne. Meble modułowe to zawsze sztuka kompromisu, dzięki której można sporo zaoszczędzić. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy wymagamy najwyższej jakości? Wtedy powinniśmy bezwzględnie wybrać meble na wymiar od stolarza, bo to one zapewnią najwyższą jakość wykonania i idealne dopasowanie do naszego wnętrza.

Ile kosztuje kuchnia na wymiar i w jaki sposób można ją sfinansować?

Koszt kuchni zależny jest od jej wielkości i zastosowanych rozwiązań. Pamiętajmy, że same korpusy nie są najdroższe. Zdecydowanie więcej kosztów generuje lakierowanie frontów, czy nowoczesne wyposażenie szafek. Wszystko to wpływa na ostateczną cenę mebli, dlatego bardzo trudno jednoznacznie określić ile będzie kosztowało umeblowanie w ten sposób średniej wielkości kuchni. Wydaje się jednak, że należy liczyć się z kosztem przynajmniej 10 tysięcy złotych, a cena ta przeważnie jest sporo wyższa, dlatego wiele osób nie dysponując odpowiednim budżetem, szuka dobrego sposobu na sfinansowanie kuchni.

Jeśli zależy nam na szybkim otrzymaniu gotówki, by dokończyć remont i kupić wymarzone meble do kuchni, to warto skorzystać ze strony https://www.saverium.pl/, gdzie znaleźć można profesjonalny kalkulator kredytowy umożliwiający dobranie oferty pożyczki w taki sposób, by dopasować ją do indywidualnych preferencji.

Oczywiście można też starać się o kredyt w banku, ale takie rozwiązanie nie należy do najszybszych, a co gorsza wymaga od nas dopełnienia wielu formalności. To właśnie dlatego coraz więcej osób przekonuje się do ofert parabanków. Są one instytucjami finansowymi wspierającymi osoby, które potrzebują szybkiej gotówki bez zbędnych formalności. Pieniądze przyznawane są bardzo szybko, a wymagania do zaciągnięcia zobowiązania wcale nie są wygórowane. To bardzo prosty sposób, by przeprowadzić szybki remont mieszkania, nie patrząc na koszty. Pamiętajmy, że raz kupione meble posłużą nam przez wiele lat, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór mebli na wymiar. Modułowe odpowiedniki być może są sporo tańsze, ale nie dorównują jakościom meblom wykonywanym przez profesjonalnego stolarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *