Biała dieta- co jeść po wybielaniu zębów?

Biała dieta- co jeść po wybielaniu zębów?

Nasze zęby są naszą niekwestionowaną wizytówką, wobec tego każdy z nas chce o nie odpowiednio zadbać. Niezwykle popularnym zabiegiem stało się ostatnimi czasy wybielanie zębów. Stomatolodzy powiązani między innymi z DentInfo.pl zalecają po nim tak zwaną białą dietę. Wobec tego biała dieta- co jeść?

Czym jest biała dieta?

Wiele osób, które jest już po zabiegu laserowego wybielania zębów, z pewnością jest również zaznajomiona z pojęciem białej diety. Niemniej jednak osoby, które taki zabieg stomatologiczny dopiero planują, z pewnością na wielu forach spotkali się z tym pojęciem. Jednak czym dokładnie jest biała dieta? Otóż wiele wyjaśnia już jej nazwa. Jest to bowiem specyficzny sposób odżywania, który zalecany jest pacjentom stomatologicznym po zabiegu wybielania zębów. Nie polega ona na restrykcyjnym wykluczeniu produktów kalorycznych, jak większość typowych diet. Biała dieta jest całkowicie odmienna od tych, które są nam dobrze znane. Otóż najprościej rzecz ujmując, polega ona na tym, by na pewien okres czasu wykluczyć ze swojego jadłospisu produkty, które są silnie barwiące lub zawierają w swoim składzie silne barwniki pokarmowe. Biała dieta zaś wymaga od nas tego, by na określony czas w naszym menu zagościły po prostu produkty białe, które nie są wstanie negatywnie wpłynąć na sam proces wybielania zębów bądź zniwelować jego efekty. Biała dieta w dalszym ciągu pozostaje niezwykle różnorodna i bogata w różne produkty.

Dlaczego zaleca się białą dietę?

Można się zastanawiać nie tylko odnośnie tego- biała dieta co jeść?, ale również odnośnie- biała dieta- jaki jest jej sens? Otóż by wszystko odpowiednio wyjaśnić, warto na chwilę odwołać się do samego procesu wybielania zębów. Laser działający na nasze szkliwo nie tylko przyczynia się do poprawy kolorytu naszego uzębienia. Okazuje się, że pozostawia on- na jakiś czas- dość chropowatą i niezwykle wrażliwą powierzchnię zębów. Jak więc nie trudno się domyślić, w takim stanie nasze szkliwo będzie zachowywało się jak niezwykle chłonna gąbka. Każdy nawet najmniejsza cząstka barwnika, która znajduje się np. w kawie, czy też w czerwonym winie, będzie miała okazję do tego, by niezwykle skutecznie i głęboko wniknąć w chropowatą powierzchnię zębów i pozostawić po sobie trwały ślad. Wobec tego białą dietę stosuję się głównie dla utrzymania efektów wybielania zębów i doprowadzenia do tego, że koloryt zębów zostanie po prostu utrwalony na długi czas po wykonaniu zabiegu.

Jak długo stosuje się białą dietę?

Stosowanie białej diety nie jest określone ścisłymi ramami czasowymi. Warto jednak zaznaczyć, że pacjenci stomatologiczni na krótko po wykonaniu zabiegu, czyli na co najmniej 12 godzin nie mogą dosłownie zjeść niczego. Zabronione jest także stosowanie gumy do żucia. Jedyne co jest dozwolone to woda mineralna. Biała dieta zaś powinna z nami pozostać na co najmniej tydzień po laserowym wybielaniu zębów. Oczywiście niektórzy stomatolodzy zalecają jej trzymanie nawet przez 14 dni. Jedno jest jednak pewne, im dłużej wytrzymamy na białej diecie, tym skuteczniej zachowamy efekt wybielania i śnieżnobiały uśmiech.

Biała dieta- co jeść po zabiegu wybielania zębów?

Przejdźmy teraz do odpowiedzi na pytanie, które z pewnością nurtuje nie jednego z nas. Mianowicie: biała dieta- co jeść? Odpowiedź jest prosta- białe produkty! Warto więc włączyć do swojego codziennego jadłospisu mleko, które na pewien czas musi zastąpić nam kawę, herbatę, a także kolorowe napoje. Co więcej musimy również ograniczyć przyprawy, a korzystać jedynie z soli. Dozwolony jest oczywiście ryż, makaron ryżowy, a także białe pieczywo. Świetnie sprawdzą się także jogurty naturalne, twarożki czy naturalne serki kanapkowe. Możemy również spożywać masło, jajka, a także niektóre owoce jak np. banany czy jabłka. Wystrzegajmy się za to truskawek, malin czy jagód. W przypadku mięs, możemy skusić się na gotowanego kurczaka czy indyka, jednak powinniśmy unikać wołowiny. Możemy także spożywać niektóre warzywa jak np. seler czy kalarepę, które nie zawierają silnych soków barwiących i nie zaszkodzą naszym wrażliwym zębom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *